Ik heb het begrepen

MOEV respecteert de privacy van uw gegevens.

Waarom cookies? Ze worden gebruikt om de website en uw browserervaring te verbeteren.
Klik op "Ik heb het begrepen" om cookies te accepteren en direct door te gaan naar de website of klik op “Meer informatie

 
 

Een terugblik op 2021

 

2021, voor MOEV een jaar met een mooi uiteenlopend gamma voor leerlingen, leerkrachten en schoolteams? Jazeker, maar toch niet het aanbod zoals MOEV kende voorheen de coronapandemie. Ondanks alles bleven scholen hun leerlingen uitdagen om te bewegen en MOEV zorgde voor de nodige ondersteuning. Ontdek hoe.   


4 succesrijke werkvormen en initiatieven van 2021

1. De MOEV-uitdagingen in het basisonderwijs - 'Luuk daagt je uit' 

 

2. Actieve verplaatsing en fietsvaardigheden  

 

3. Meer bewegingsvriendelijk lesgeven 

 

4. Speelplaats met toekomst


Wat stond er nog op het MOEV-programma van 2021? 

  • de organisatie van activiteiten
  • de ontwikkeling van methodieken
  • het uitlenen van materialen
  • de uitwerking van vormingen 
  • een uitgebreide adviesverlening voor scholen

Ook in 2021 zorgde de coronacrisis voor heel wat beperkende maatregelen in onderwijs. Veel scholen dienden de deuren te sluiten buiten de schoolvakanties. Scholen schreven zich nog maar weinig in voor buitenschoolse activiteiten uit angst voor extra besmettingen. De coronamaatregelen slorpten veel energie op van MOEV en hadden een niet weg te cijferen impact op haar werking.

Toch was 2021 ook een jaar waarin de werking van MOEV opnieuw op gang werd getrokken. In vergelijking met het ‘corona-jaar’ 2020 vonden heel wat scholen, leerkrachten en hun leerlingen opnieuw de weg naar het aanbod van MOEV, zij het nu en dan sputterend en nog niet in dezelfde mate dan in de pre-coronajaren.


Wat cijfermateriaal

Waar in een ‘normaal’ jaar zoals 2019 MOEV een bereik van scholen heeft dat schommelt rond 87%, daalde dit in 2020 naar 71% om in 2021 te herstellen naar 81%. Het corona-effect in 2020 was overduidelijk. In 2021 kon MOEV de scholen en leerkrachten opnieuw beter bereiken. De opgelopen terugval werd gedeeltelijk ingelopen. Vergeleken met 2019 werden nog amper 6% minder basisscholen en 7% minder SO-scholen bereikt. In het buitengewoon onderwijs tekenden 10% minder lagere scholen en 11% minder BuSO-scholen in op het aanbod van MOEV.

 

 


Een terugblik op MOEV de voorbije jaren ...

 

Terugblik op 2020

jaarverslag2020

Herbeleef met MOEV 2020

Terugblik op 2019

MOEV jaarverslag 2019

Herbeleef met MOEV 2019 (PDF-versie)

Terugblik op 2018

Moev afbeelding jaarverslag 2018340

Herbeleef met MOEV 2018